Psi mě provázejí po celý můj dosavadní život. Svého prvního psa s rodokmenem – německého ovčáka, jsem dostala v 17 letech. S ním jsem začala navštěvovat cvičiště, kde jsem se přes 30 let věnovala aktivnímu sportovnímu výcviku. Po německém ovčákovi přišel velký knírač, rotvajler, dobrman a výcvikovou kariéru jsem ukončila s belgickým ovčákem – malinoisem. Se všemi psy jsem měla složeno mnoho zkoušek z výkonu, i vrcholových, s malinoisem jsem se 3x účastnila mistrovství republiky BO.

        V mezičase jsem se věnovala i výstavní kariéře, hlavně s flanderským bouvierem, který dosáhl titulu Interšampion.

      V roce 2005 jsem si pořídila svoji první fenu německého trpasličího špice, oranžovou ANIFE LY Stříbrný stín a založila si chovatelskou stanici. V dalším roce k ní přibyla černá YMEI SUPERSTAR Stříbrný stín. Z jejího prvního vrhu u mne pochází i můj pes, černý trpasličí špic ATHOS YMEI Aramgad. S ním jsem úspěšně absolvovala množství výstav, u nás i v zahraničí, dosáhl titulu Interchampion 

        Právě na výstavách jsem poznala pomeraniany, kteří mě nadchli a do budoucna jsem se rozhodla chovat toto plemeno. V roce 2008 jsem importovala z Německa oranžovou fenu HAPPY GO LUCKY of Maja´s Pomeranienword. V roce 2011 jsem importovala psa UNIQUE Premiera  z prestižní chovatelské stanice v Polsku. V témže roce se v mé stanici narodila fena ​CHELSEA Aramgad ​po matce Happy Go Lucky a krásném thajském psovi Powerpom Born to Success. Unique i Chelsea dosáhli mnoha výstavních titulů (oba C.I.B., šampioni 5 zemí....). V roce 2016 jsem importovala z Německa fenu ​KEEP ON LOVIN'YOU of Maja's Pomeranianworld, která je rovněž výstavně velmi úspěšná, dosáhla také titulu C.I.B. Po krytí Chelsey v roce 2017 v Maďarsku krásným psem Mythical Sense of Self z prestižní kanadské chovatelské stanice jsem si nechala jedinou fenku, kterou kdy Chelsea měla, a to SOPHII Aramgad. Také tato fena dosahuje vynikajících výstavních úspěchů, je rovněž držitelkou titulu mezinárodního šampiona C.I.B. V roce 2018 jsem importovala psa Kolibripom ALEX MAQUEEN z Běloruska s hodnotným rodokmenem. Rovněž tento pes je držitelem titulu C.I.B. a mnoha ostatních. Po krytí feny Keep On Lovin'You ruským psem Grey Garold s Berega Laby jsem si ponechala fenu WALLY Aramgad, rovněž výtavně velmi úspěšnou. Na jaře 2022 jsem importovala z nejvýznamnější chovatelské stanice v Rusku fenu Dan-Star-Kom TIFFANY.

​     ​Všechna moje chovná zvířata jsou vyšetřena na luxaci patell a mají profil DNA.

​     Ve svém chovu chci výběrem vhodných spojení docílit kvalitních odchovů, s důrazem na pěkný exteriér, kvalitní povahu a zdraví.

 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz